Dzisiaj jest 22 lis 2017, o 21:21

Posty bez odpowiedzi «» Aktywne tematy

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Tytuł: Zgłaszanie błędów w spolszczeniu
Awatar użytkownika
Chcielibyśmy, abyście pomogli nam w doskonaleniu spolszczenia. W tym wątku możecie zgłaszać wszelkie napotkane błędy, które Waszym zdaniem powinny zostać naprawione. Dobrze by było, gdybyście dodawali też screenshoty, aby łatwiej nam było zlokalizować miejsce, w którym błąd występuje.

Przykład:
W zadaniu "Polowanie na Zające" po zabiciu wszystkich wymaganych Jakże-Śmiertelnie-Groźnych Zająców NPC o imieniu Ziuta mówi: "Zabiłeś te wszystkie krwiożercze monstra! Jestem ci dozgonnie wdzięczny.". Jak wiadomo Ziuta to imię żeńskie, więc powinno być "wdzięczna".
<<screenshot z dialogiem>>

Jeżeli natraficie na słowo, zdanie lub nazwę, która brzmi nieco dziwnie (czyli tzw. "suchara") i macie lepszy pomysł na jej tłumaczenie, walcie śmiało - nikt Was za to nie zje, a dla nas to będzie znak, że następnym razem trzeba się bardziej przyłożyć.
Jeżeli dostrzeżecie jakieś nieścisłości, np. nazwa regionu w opisie zadania różni się od faktycznej nazwy lub jeśli NPC danego rodzaju podpisany jest np. Admirał Niebieskiej Floty, podczas gdy reszta ma podpis "... Błękitnej Floty", również piszcie w tym temacie.

W ten sposób zaoszczędzicie nam dużo czasu, dzięki czemu będziemy mogli go spędzić na tłumaczeniu, a nie szukaniu kwiatków w tekście.

Tytuł: Re: Zgłaszanie błędów w spolszczeniu
Ja znalazłem ostatnio takie oto coś:
http://img508.imageshack.us/img508/2452/aion0596.jpg

Jak widać wyraźnie na screenie, zjadło ostatnią literę nad opisem klasy, przez co zamiast "zwiadowca" jest "zwiadowc".

Awatar użytkownika
Dziś już może niekoniecznie, ale jutro poszukam tego w plikach interfejsu i postaram się poszerzyć pole na nazwę klasy :)

Nie chcę być czepialski, ale zwróciłem też uwagę na to, że czasami (na przykład w opisie klasy na tym screenie) zdarza się, że jedno słowo nie mieści się w linii i jego część zostaje przeniesiona, w ten sposób w jeden linii mamy samo "b" a pod spodem "ędziesz". Nie ma co ukrywać, brzydko to wygląda, chociaż nie przeszkadza tak bardzo i nie jest to sprawa priorytetowa, ale kiedyś by można albo powstawiać myślniki, jeśli słowo się nie mieści w linii, albo zwyczajnie wstawić jedną spację przed "b", dzięki czemu całe słowo będzie niżej i nie będzie brzydko rozdzielone. Podobne zjawisko zdarzyło mi się kilka razy spotkać w różnych zadaniach.

Awatar użytkownika
Zdaję sobie z tego sprawę, jednak to nie jest takie proste. Rozmieszczenie tekstu na różnych rozdzielczościach wygląda zupełnie różnie. Ucina słowa w miejscach, w których gra widzi "nielitery". Programiści Aiona nie przewidzieli, że może powstać spolszczenie, toteż wszystkie znaki, prócz tych zdefiniowanych przez nich (alfabety: angielski, niemiecki, francuski, interpunkcja no i rzecz jasna wszystkie krzaczki koreańskie), są traktowane jako coś, co rozdziela wyraz. Dlatego gra zawsze będzie przenosić polskie znaki do nowej linijki.

Czyli to "ę" robi za zwykłą spację? To w takim razie zmienia postać rzeczy. Tak jak napisałem, mi to tak bardzo nie przeszkadza, bo to nawet nie jest błąd a jedynie kwestia estetyki, ale skoro się poprawić nie da to trudno.

Awatar użytkownika
Z tego, co kojarzę, to spacja działa nieco inaczej, tzn. zostaje w poprzedniej linijce, żeby nie robić zbędnego odstępu na początku kolejnej linijki, i dlatego nie porównałem tu "ogonków' do spacji. Ale ważne, że zrozumiałeś przesłanie :P

Awatar użytkownika
Znalazłem takie coś:

Obrazek

Pozostałe zadania aktualnie dla mnie dostępne oraz przetłumaczone przez IS są w porządku.

P.S. Zastanawiam się czy mógłbym pomóc przy tłumaczeniu Aiona właśnie i jak miałoby to ewentualnie wyglądać?

Awatar użytkownika
Musiałbyś wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Awatar użytkownika
Co do tego błędu: sam jestem ciekaw, co jest tego przyczyną. Generalnie wiem, co może nią być, ale muszę to przetestować. Przy okazji wypuszczania nowej wersji będę miał prośbę, żebyś to jeszcze raz sprawdził :)

Awatar użytkownika
Błąd tyczy się zadania "Leśni Intruzi" które można otrzymać w Verteronie. W zadaniu owym trzeba zabić Wściekłego Warga by otrzymać quest item, natomiast stworki z których "lecą" owe quest itemki są podpisane jako Agresywny Warg. Może to mylić mało doświadczonych graczy.

Awatar użytkownika
Nazwę tych potworów twórcy gry zmienili dopiero niedawno. Wcześniej obydwa nazywały się po prostu Hungry Worg (przynajmniej tak mi się kojarzy). Błąd chyba popełniłem ja, tłumacząc odwrotnie nazwy potworów w słowniczku - bo w grze na pewno są przetłumaczone prawidłowo.
Dzięki za podpowiedź, już zmieniam :)

http://imageshack.us/g/35/aion0001iy.jpg/

Zdj 1: a)Nazwa jest albo pod albo nad zależy od UI
b) "LPM+PPM jednoczescie aby isc..." nie lepiej "LPM+PPM aby iść w przód"?
c) "Pokaż duszka drogowskaza..." nie lepiej "Pokaż drogowskazy w mieście"?

Zdj 2: Nie wiem wgl o co chodzi

Zdj 3: Handel raczej domyślny lepiej pasuje

Zdj 4: "Info i Kisku" nie wiem czy tak ma być ale dziwnie wygląda.

zdj 5: "Proszę wprowadź swój komentarz" nie ma żadnej tabeli o komentarzach jest tylko "o sobie"

zdj 6: "MAgiczne kręgi Ognia"

Awatar użytkownika
Dzięki za zgłoszenie :) Część zmieniłem, ale do reszty mam uwagi:
1 c) To jest taki duszek, który pokazuje Ci drogę. Normalne drogowskazy to są takie stojące, a to jest ewidentnie taki mały elfik, który lata wokół naszej postaci. Nie umiałem tego inaczej nazwać :P
2) W oryginale jest "Target's Target's Skill Gauge", czyli pokazywanie paska rzucania umiejętności przez cel zaznaczonego celu. Czyli jeśli widzisz kogoś walczącego z mobkiem i zaznaczysz mobka, to pokaże się taki pasek rzucania skilli gracza, który bije tego mobka.
3) Tutaj chodzi o postawę (postawa domyślna). W grze możesz sobie kupić samouczki postaw (motion), np. żeby biegać jak ninja. Do handlu też jest odpowiednia postawa (czyli animacja naszej postaci podczas wymiany).
4) Myślałem, że "Informacje o Kisku" się nie zmieści, ale jednak da radę. Zmienione :) Przy okazji widać poważny błąd, tzn. zamiast znaku przejścia do nowej linii są dalej w tekście takie kwadraciki. Też poprawione :) BTW. Takie błędy też należy zgłaszać, bo to jest błąd kodowania lub po prostu wstawiono nie ten znak, co potrzeba.
5) Zmieniłem na "Opis", bo lepiej odzwierciedla angielskie "Self Intro". Tekst w okienku to teraz "Treść nowego opisu".

Po odinstalowaniu spolszczenia, nazwy "Plecak" w inwentarzu zostają po polsku.

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.